Na našem spolkovém webu vás průběžně informujeme o stavu příprav výstavby silnice S(D)43, naposledy viz ZDE.

A co je nyní nového?

Z iniciativy členky našeho Spolku paní senátorky Vítkové se podařilo prosadit do Programovém prohlášení nové vlády pokračování přípravy výstavby silnice S(D)43. Tento zásadní dokument bude oporou při dalších jednáních s příslušnými institucemi.

Jak jsme avizovali na konci října loňského roku (viz shora uvedený odkaz), tak po ustanovení nového ministra dopravy se uskutečnila formální (paní senátorka) i neformální (předseda našeho Spolku poslanec Martin Kolovratník) jednání. Ve všech jednáních nový ministr přislíbil, že se celé problematice bude věnovat.

O jednání paní senátorky s novým ministrem dopravy je na jejím FB uvedeno toto:

„Ministra dopravy jsem podrobně seznámila se svoji iniciativou pro podporu realizace silnice 43 (73). Zdůraznila jsem, že realizace úseku Svitávka-Staré Město v kategorii 4pruhu je pro region naprosto zásadní. Silnice bude sloužit nejen pro občany pro cesty za prací, školou, lékařem, do krajského města Brna, ale bude pro ně dostupnější D1 a D35. Komunikaci budou také využívat podnikatelé, kteří ji budou jistě značně vytěžovat. Hovořili jsme také o intenzitě dopravy a přehodnocení varianty 3pruh Svitávka-Staré Město. Pana ministra jsem nakonec pozvala do regionu.“

Další informace k tomuto jednání jsou k dispozici na webu paní senátorky ZDE.

Na jednání s paní senátorkou ministr dopravy rovněž požádal o předložení věcných argumentů ze strany samospráv a dalších dotčených subjektů k nepřijatelnosti 3 pruhové varianty v úseku Svitávka-Staré Město.

S cílem shromáždit ministrem požadované argumenty se v pondělí 14.2.2022 od 14:00 v Obřadní síni Městského úřadu Boskovice uskuteční shromáždění starostů Svazku obcí pro výstavbu rychlostní komunikace R43. Na tomto shromáždění jsou vítáni všichni, kteří chtějí přispět k prosazení 4pruhu.