Členka našeho Spolku senátorka Jaromíra Vítková pozvala ve středu 30.října 2019 zástupce Ministerstva dopravy ČR (MD ČR) a Ředitelství silnic a dálnic ČR (ŘSD ČR) do Boskovic na jednání, které probíhalo přímo v terénu, na plánované trase dálnice D43.


Na jednání přijel ředitel Odboru strategie MD ČR Ing. Luděk Sosna a vedoucí Oddělení technické přípravy Závodu Brno ŘSD ČR Ing. Michal Příkazský.

 

Paní senátorka se zástupci MD ČR a ŘSD ČR navštívila mostní stavby za druhé světové války nedokončené dálnice u Vanovic a Bačova. Dále se zastavili u mostu u Drnovic. Bylo velmi zajímavé a přínosné hovořit o problematice D43 u staveb, které jsou cca 80 let staré a vidět nedokončenou stavbu přímo před očima.

 

Podle vyjádření zástupců zástupci MD ČR a ŘSD ČR lze pokračovat v přípravách stavby D43 v úseku mezi Bořitovem (Lysice) a Svitávkou (Boskovice) v koridoru tzv. německé dálnice. Pokračují práce na dokumentaci pro územní rozhodnutí. Technicko-ekonomická studie „D43 Bořitov – Staré Město D35“ je nyní s požadavkem na dopracování na ŘSD ČR a v nejbližší době by měla být zařazena na projednání v Centrální komisi MD ČR.

 

Podle informací z Krajského úřadu Jihomoravského kraje (Jmk) byla dokončena Územní studie Jmk, která bude podkladem pro zadání Aktualizace ZÚR Jmk.

 

Zdroj: FB profil senátorky Jaromíry Vítkové 

Výbor spolku

Martin Kolovratník

předseda

Petr Krejcar

místopředseda

Roman Sodomka

tajemník (tel.: +420 725 767 229)

Členství ve spolku je zdarma

Dokumenty ke stažení

Přihláška pro právnické osoby

Přihláška pro fyzické osoby

Stanovy spolku

Darovací smlouva

Kontakty

Spolek pro výstavbu
dálnic D35 a D43 z. s.

IČ: 05345626

Luční 1054
Pardubice-Bílé Předměstí
530 03

info@d35spolek.cz

www.d35spolek.cz

+420 469 687 395

Kontaktní místo/
Korespondenční adresa:

třída Míru 302
Pardubice
530 02

Napište nám

Váš e-mail:(*)
Špatný formát e-mailu

Vaše zpráva:
Neplatný vstup