Členka našeho Spolku senátorka Jaromíra Vítková pozvala ve středu 30.října 2019 zástupce Ministerstva dopravy ČR (MD ČR) a Ředitelství silnic a dálnic ČR (ŘSD ČR) do Boskovic na jednání, které probíhalo přímo v terénu, na plánované trase dálnice D43.

Na jednání přijel ředitel Odboru strategie MD ČR Ing. Luděk Sosna a vedoucí Oddělení technické přípravy Závodu Brno ŘSD ČR Ing. Michal Příkazský.

Paní senátorka se zástupci MD ČR a ŘSD ČR navštívila mostní stavby za druhé světové války nedokončené dálnice u Vanovic a Bačova. Dále se zastavili u mostu u Drnovic. Bylo velmi zajímavé a přínosné hovořit o problematice D43 u staveb, které jsou cca 80 let staré a vidět nedokončenou stavbu přímo před očima.

Podle vyjádření zástupců zástupci MD ČR a ŘSD ČR lze pokračovat v přípravách stavby D43 v úseku mezi Bořitovem (Lysice) a Svitávkou (Boskovice) v koridoru tzv. německé dálnice. Pokračují práce na dokumentaci pro územní rozhodnutí. Technicko-ekonomická studie „D43 Bořitov – Staré Město D35“ je nyní s požadavkem na dopracování na ŘSD ČR a v nejbližší době by měla být zařazena na projednání v Centrální komisi MD ČR.

Podle informací z Krajského úřadu Jihomoravského kraje (Jmk) byla dokončena Územní studie Jmk, která bude podkladem pro zadání Aktualizace ZÚR Jmk.

Zdroj: FB profil senátorky Jaromíry Vítkové