Výběrová řízení na D35

Podle informací z ŘSD ČR během několika málo týdnů budou ukončena výběrová řízení na čtyři úseky dálnice D35. Na všech těchto úsecích se ještě letos začne stavět. Na podzim se k těmto úsekům přidá...

pokračovat ve čtení

Jsme Spolek pro rozvoj dopravy

Spoustu z Vás si nás pamatuje jako Spolek pro výstavbu dálnic D35 a D43.

V posledních letech se naše činnost rozšířila do mnohem více oblastí, než je pouze výstavba dálnic D35 a D43 a rozhodli jsme se proto pro změnu.

Naším cílem je pomáhat rozvoji dopravy a aktivně spolupracovat s veřejností a vládními institucemi za účelem prosazování projektů a iniciativ, které přispívají k efektivnímu a udržitelnému rozvoji dopravy v naší zemi.

Naším posláním zůstává snaha o urychlení výstavby dopravní infrastruktury a projektů prospěšných všem občanům, podnikům a celé ekonomice.

Hlavní cíle spolku

• Aktivní řešení dopravní problematiky na území České republiky v návaznosti na evropskou železniční, silniční a říční síť.
  • Každodenní pozitivní lobbing pro urychlení výstavby klíčových staveb dopravní infrastruktury.
  • Zprostředkování spolupráce orgánů státní správy s orgány samospráv krajů a obcí.
  • Zefektivnění celkové komunikace mezi všemi účastníky a subjekty zapojenými do přípravného procesu výstavby.
  • Intenzivní působení na politickou reprezentaci k získání podpory pro další rozvoj dopravní infrastruktury v České republice.
  • Podpora čisté mobility a používání alternativních stavebních materiálů pro dopravní stavby.

tajemník