Chrudim je se svými více než dvaceti tisíci obyvateli po nedalekých Pardubicích druhým největším městem v našem kraji. Společně tato dvojice měst tvoří aglomeraci s více než sto tisíci obyvateli. Jejich vzájemná blízkost nabízí mnoho výhod a současně i příležitostí, ze kterých mohou těžit. Mezi aktuálně největší priority Chrudimi patří dokončení potřebného obchvatu I/37, který přinese úlevu od nadměrné dopravy. Současně však vedení města pracuje i přípravách severozápadního obchvatu. Velkým tématem je samozřejmě i železniční doprava, kde například po trati Chrudim – Heřmanův Městec už léta nic nejezdí.

Dočkáme se vzniku společného dopravního podniku obdobně, jako tomu je například v Mostě a Litvínově nebo v Liberci a Jablonci n. Nisou? Co by tento krok přinesl obyvatelům a jaký by měl dopad na obě města? Kdy se Chrudim dočká hybridních či elektrických autobusů? Jak ovlivní dopravu ve městě dokončený obchvat I/37? Jaké další investice plánuje Chrudim v následujících letech? Dojde na rušení nevyužívaných železničních tratí? A jak funguje spolupráce s Pardubicemi? Jedná se o princip rivality, nebo o partnerství?

O těchto a dalších tématech si budeme společně povídat se starostou města Chrudim Františkem Pilným. Moderátorem rozhovoru je předseda Spolku Martin Kolovratník

Online rozhovor se uskuteční v neděli 5. září v čase 18:30 – 19:00 a bude živě vysílán na našem Facebookovém profilu ZDE.