Úkolem městské policie je nejen prevence kriminality, zábrana škod na majetku, zdraví a životech ale také udržování pořádku ve městě nebo dohlížení na dopravu. Městská police je na rozdíl od státní policie zřizována místními samosprávami – v našem případě tedy statutárním městem Pardubice. Ačkoliv má ze zákona výrazně omezenější pravomoci, tak se výraznou měrou podílí na spokojeném životě ve městě.

Jak městská policie vnímá dopravní chování lidí v Pardubicích? Jakým způsobem ho ovlivnily koloběžky a elektrokola? Měly by být pravomoci městské policie posíleny? Jak hodnotí parkování ve městě? Mělo by zde být více parkovacích míst nebo by auta měla být směřována na záchytná parkoviště na okrajích města? Jaké dopady mají sportovní akce pro městskou policii například, když se hraje lední hokej? A je z tohoto pohledu správné, že nový fotbalový stadion bude také v centru? Pardubická městská policie také jako jedna z mála má ve svých službách koně. Jak se s nimi pracuje? Není to nebezpečný a drahý symbol? A spolupracuje pardubická městská policie i s dalšími obcemi?

O těchto a dalších otázkách budeme debatovat s ředitelem městské policie Pardubice Rostislavem Hüblem. Moderátorem online rozhovoru je Martin Kolovratník, předseda Spolku pro výstavbu dálnic D35 a D43.

Online rozhovor se uskuteční v neděli 12. září od 18:30 a můžete ho sledovat živě na našem facebookovém profilu ZDE.