Není asi nikdo, kdo by neznal pořekadlo o smůle lepící se na paty. Pokud se ohlédneme za vývojem událostí na našem letišti v posledních letech, pak tohle pořekadlo náramně pasuje. Nejdříve významný úbytek ruské klientely a s ním spojené rušení pravidelných linek, následně odstavená letadla Boeing 737 MAX a k tomu všemu příchod globální koronavirové pandemie, která zcela zastavila letecký průmysl. To je jenom stručný výčet událostí, se kterými se naše letiště muselo v nedávné době potýkat a vyrovnat se s nimi. Tento negativní trend má cíl zvrátit nový ředitel pardubického letiště Ivan Čech, který se pomyslného „leteckého kormidla“ uchopil letos v únoru, kdy zvítězil ve výběrovém řízení na nového šéfa letiště.

V jakém ekonomickém stavu se naše letiště nyní nachází? Kdy se konečně dostane do zelených čísel? Do jakých letních destinací budeme moci létat? Dočkáme se také příchodu nové letecké společnosti a také nových destinací? Jaké rozvojové projekty letiště připravuje? Jaká je budoucnost regionálních letišť? A potvrdilo pardubické letiště během koronavirové pandemie svou nezastupitelnou roli?

I o tom si budeme povídat s ředitelem Letiště Pardubice Ivanem Čechem. Moderátorem online interview bude předseda Spolku pro výstavbu dálnic D35 a D43 Martin Kolovratník.

SLEDOVAT ONLINE ROZHOVOR ŽIVĚ