Krajský soud v Brně informoval veřejnost o rozhodnutí zamítnout žalobu podanou odpůrci trasy S(D)43 kolem Brna uvedené v ZUR Jihomoravského kraje (Jmk) – ZDE. Rozhodnutí má velký význam, protože odblokuje přípravu výstavby této významné komunikace v její jižní části.

Náš Spolek byl účastníkem předmětného soudního řízení a svou argumentací ve prospěch ZUR Jmk tak přispěl ke konečnému rozhodnutí soudu. Budeme dále pokračovat v aktivitách směřujícím k urychlení přípravy této komunikace.

Předseda našeho Spolku pan poslanec Martin Kolovratník se připravuje například na setkání s novým ministrem dopravy, na kterém mj. projedná rozhodnutí Centrální komise MD ČR o kategorizaci úseku Svitávka-Staré Město ve variantě střídavého trojpruhu. S touto kategorizací nesouhlasí nejen náš Spolek, ale i členové Svazku obcí pro výstavbu rychlostní komunikace R43.

O dalším vývoji kolem S(D)43 vás budeme jako dosud průběžně informovat.