Vážení obyvatelé Pardubického kraje,

právě teď máte možnost se seznámit s Dopravními novinami Pardubického kraje, které vydává Spolek pro výstavbu dálnic D35 a D43 u příležitosti své pětileté existence. Jak již samotný název napovídá, Spolek usiluje zejména o co nejrychlejší výstavbu a dokončení dálnic D35 a D43. Angažuje se ovšem i v dalších dopravních projektech, ať už se jedná o důležité obchvaty Vašich měst nebo dálničních přivaděčů.

Jako předseda Spolku musím přiznat, že když jsme ho před několika lety společně s kolegy zakládali, vůbec jsme tehdy netušili, jak důležitým partnerem se Spolek jednou stane a jak významnou roli bude zastávat v přípravách dopravních staveb v Pardubickém kraji.

Jeho pomyslné dveře jsou otevřené všem občanům se zájmem o dopravu bez ohledu na barvu politického dresu. A právě to je jeho velkou výhodou. Spolek za dobu své existence již mnohokrát potvrdil svůj smysl a přínos. Úspěchů je celá řada a určitě by vydaly na více než jeden rozhovor. Například se velmi významně angažoval při odblokování příprav D35.

Ty kvůli nevykoupeným pozemkům stály na místě a vše nasvědčovalo tomu, že rozuzlení přinese až soud, který mohl trvat mnoho let. Jako předsedovi Spolku se mi však podařilo přivést k jednomu stolu ŘSD s majiteli potřebných pozemků a nalézt oboustranně přijatelné řešení. Tímto krokem jsme odblokovali přípravy a jenom díky tomu bude na konci letošního roku zprovozněn úsek Opatovice–Časy a úsek Časy–Ostrov bude následovat o rok později, tedy v roce 2022.

Spolku se ale také podařilo nastartovat i samotné přípravy S/D43, které vázly kvůli sporům o vedení trasy u našich sousedů z Jihomoravského kraje. Prosadili jsme, aby ŘSD začalo dálnici připravovat směrem ze severu na jih. V našem kraji totiž již dlouhou dobu víme, kudy přesně chceme trasu vést, a není tak žádný důvod, aby přípravy stály klidně i několik let kvůli sporům u jihomoravských kolegů.

Věřím, že Vám těchto pár řádků pomohlo utvořit si představu o tom, kdo jsme a co děláme. Pokud Vám záleží na dopravě v Pardubickém kraji, pak Vám doporučuji sledovat naše webové stránky, na kterých pravidelně naleznete aktuální dopravní novinky z našeho kraje. A pokud máte chuť přiložit ruku ke společnému dílu, pak Vás rádi uvítáme v řadách našeho Spolku. Členství je zdarma a umožní Vám aktivně se podílet na rozvoji dopravy v našem kraji.

Přeji Vám příjemné čtení.

Ing. Martin Kolovratník

PŘEDSEDA SPOLKU PRO VÝSTAVBU DÁLNIC D35 A D43

Noviny si v elektronické verzi stáhnete pod tímto odkazem.