Centrální komise MD ČR projednala a schválila dne 26. 11. 2019 záměr trasování úseku Bořitov-Svitávka ve čtyřech pruzích a to po stávajícím tělese německé dálnice. Tento úsek je navržen v kategorii S, pro kterou je maximální povolená rychlost 110 km/h a jsou možné častější sjezdy než u kategorie D.

Na základě výsledku jednání Centrální komise MD ČR členka našeho Spolku paní senátorka Vítková oslovila generálního ředitele ŘSD ČR Ing. Radka Mátla, který přislíbil, že bude okamžitě zahájena práce na projektové dokumentaci pro územní rozhodnutí. ŘSD ČR nyní připraví výběrové řízení na zpracovatele této dokumentace.

Ředitel Ing. Radek Mátl přislíbil, že se velmi rád přijede osobně podívat do terénu na těleso německé dálnice na Boskovicku.

Zdroj: FB senátorky Vítkové