Na závěr Dopravní konference, která se konala v Pardubicích ve čtvrtek 7.9.2017, se sešli členové Spolku pro výstavbu dálnic D35 a D43 s ředitelem Správy Pardubice Ředitelství silnic a dálnic ČR Bohumilem Vebrem.

Při zahájení setkání tajemník Spolku Roman Sodomka připomenul, že Spolek byl založen proto, aby pomohl při přípravě a realizaci dvou celostátně důležitých komunikací D35 a D43 a svým neustálým pozitivním lobbingem urychlil výstavbu těchto klíčových dálnic.

Bohuslav Vebr na úvod svého vystoupení zopakoval, že vybudování dálnice D35 má zásadní význam nejen pro zlepšení dopravní situace v Pardubickém kraji. Dále Bohuslav Vebr informoval o aktuální situaci například kolem výkupu pozemků nebo trasování D35 kolem Litomyšle.

Význam takovýchto setkání a činnosti Spolku zdůraznila v rámci diskuze přítomná členka Spolku 1. místopředsedkyně Senátu Parlamentu České republiky Miluše Horská.