Ve čtvrtek 1. 6. 2017 se členové Spolku sešli v Litomyšli v průběhu hojně navštívené konference Dopravní infrastruktura 2017, aby diskutovali o aktualitách nejen kolem D35.

Probíraly se výstupy z květnového setkání se starosty v Jaroslavi, zejména přislíbený model spolufinancování „oživení“ silnic II. a III.třídy, po kterých jsou vedeny objížďky při opravách jedniček. Rovněž byla dohodnuta pomoc při dalším postupu realizace Vládou ČR schváleného financování akcí obsažených v memorandu o přivaděčích k D35. Předseda Spolku poslanec Martin Kolovratník, který na konferenci prezentoval spolkové aktivity, seznámil s problémy při výběru dodavatele na stavbu prvních úseků D35. Kromě aktualit kolem D35 se rovněž diskutovalo o dalším postupu naplňování Memoranda o spolupráci s firmou Foxconn v Pardubicích, jehož obsahem v oblasti dopravní infrastruktury je především zlepšení napojení pardubického areálu firmy na silniční a železníční síť.