Ve druhé polovině prosince se doslova roztrhl pytel s předvánoční nadílkou pro řidiče. Než došlo ve středu 18.12.2019 ke slavnostnímu zahájení stavebních prací na dokončení chrudimského obchvatu, tak v pondělí 16.12.2019 jsme se dozvěděli další skvělou zprávu! Byl učiněn další velký krok směrem k výstavbě další části D35. Jedná se hned o dva úseky v oblasti Janov – Litomyšl, které právě ZÍSKALY ÚZEMNÍ ROZHODNUTÍ. A to je velký pokrok! Kolegům z ŘSD i ze stavebního úřadu v Litomyšli za to patří velké díky.


Jsme rádi, že nemalou zásluhu na této zprávě má i náš Spolek a jeho členové. V průběhu posledních roků jsme totiž svolali a zorganizovali průběžně řadu jednání mezi ŘSD, obyvateli měst a obcí, kolem kterých povede budoucí dálnice a zástupci kraje. Kromě osvěty se v našem Spolku snažíme poskytovat prostor pro diskuzi a ta je pro nalezení dohody nesmírně důležitá.

 

Mluvíme s lidmi a proto chápeme obavy a strach obyvatel dotčených obcí z toho, co jim dálnice všechno (ne)způsobí. Jsme ale přesvědčeni, že všechny problémy mají svá řešení. Například pokud by hluk obtěžoval víc, než vyplývá z aktuálních analýz, je možné dodatečně postavit protihlukové stěny a zvýšit podíl ochranné zeleně.

 

Za tyto vstřícné kroky patří dík bývalému starostovi Litomyšle a dnešnímu krajskému radnímu Michalu Kortyšovi, který hledá pragmatická řešení. Stejně tak nemusí „ošklivá“ dálnice hyzdit krásnou krajinu, protože může dojít k jejímu zapuštění pod úroveň terénu.

 

Mrzí nás, že někteří lidé obviňují úředníky na stavebním úřadu v Litomyšli, že rozhodli schválně na poslední chvíli a tak, aby vše vyšlo na samotný konec roku. Je to čistý nesmysl. Řízení sice trvalo déle, nicméně je to pochopitelné, protože takto složitou stavbu odpovědní pracovníci řešili poprvé v životě a záleželo jim na tom, aby vše bylo profesionální a bez chyb. Věříme, že rozhodnutí je zpracováno precizně a především správně. Bohužel v některých věcech není možné najít shodu a řešení tak, aby vyhovovalo všem.

 

Výbor spolku

Martin Kolovratník

předseda

Petr Krejcar

místopředseda

Roman Sodomka

tajemník (tel.: +420 725 767 229)

Členství ve spolku je zdarma

Dokumenty ke stažení

Přihláška pro právnické osoby

Přihláška pro fyzické osoby

Stanovy spolku

Darovací smlouva

Kontakty

Spolek pro výstavbu
dálnic D35 a D43 z. s.

IČ: 05345626

Luční 1054
Pardubice-Bílé Předměstí
530 03

info@d35spolek.cz

www.d35spolek.cz

+420 725 767 229

Kontaktní místo/
Korespondenční adresa:

třída Míru 302
Pardubice
530 02

Napište nám

Váš e-mail:(*)
Špatný formát e-mailu

Vaše zpráva:
Neplatný vstup