Na podporu aplikace poslanecké novely zákona č.419/2009 Sb., o urychlení výstavby dopravní, vodní a energetické infrastruktury, do praxe přijal předseda našeho Spolku poslanec Martin Kolovratník nabídku pardubického Domu techniky k uspořádání semináře k této problematice. Seminář se konal v pondělí 12.11.2018 za hojné účasti zástupců investorských institucí, stavebních firem a stavebních úřadů z celé republiky. S obsahem již platné poslanecké novely a připravované vládní novely seznámili přítomné předseda našeho Spolku, první náměstek ministra dopravy ČR Ing. Čoček a ředitelka Legislativní sekce Svazu podnikatelů ve stavebnictví ČR JUDr. Nevřalová. Jejich vystoupení provázela bohatá diskuze zejména k územnímu řízení, vyvlastňování pozemků, institutu „mezitímního rozhodnutí“.

Snimek obrazovky 2018 11 12 v 11.36.30